Sort by

Cham has logged 1,004 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wither

Wither

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Subway Monkey Hour

Subway Monkey Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Indestructible Man

Indestructible Man

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hollow

The Hollow

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blown Away

Blown Away

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cannibal Cult

Cannibal Cult

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Talked to Death

Talked to Death

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roar

Roar

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Superheroes

Superheroes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien Paranormal: Bigfoot, UFO's and the Men in Black

Alien Paranormal: Bigfoot, UFO's and the Men in Black

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Howling IV: The Original Nightmare

Howling IV: The Original Nightmare

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
L7: Pretend We're Dead

L7: Pretend We're Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa's Surprise

Santa's Surprise

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toys Will Be Toys

Toys Will Be Toys

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry