• Redmond Hand, Private Dick

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Novitiate

    ★★★★★

  • In Between

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Kedi

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Carol

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★★½

  • Tangerine

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Breathe

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Ja'mie: Private School Girl

    ★★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • Stoker

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Struck by Lightning

  • 2 Days in New York

    ★★★★★

  • The Rabbi's Cat

    ★★★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • Wuthering Heights

    ★★★★½

  • Orphan

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

  • The Brothers Bloom

    ★★★

  • Persepolis

    ★★★★★

  • Ballerina

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★