s has logged 72 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
01
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Carmen

Carmen

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ballerina

Ballerina

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
16
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Night

Last Night

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Between

In Between

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry