chance. has logged 17 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry