Sort by

chance. has logged 22 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let the Bullets Fly

Let the Bullets Fly

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry