• Not Okay

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • West by God

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Alice

    ★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Where's Rose

    ★★

  • Eternals

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★