Chandler has logged 29 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edward II

Edward II

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suzaki Paradise: Red Light District

Suzaki Paradise: Red Light District

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Across the Pacific

Across the Pacific

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cow

The Cow

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry