• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Float

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Shaft

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Chasing Happiness

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

  • Ma

    ½

  • The Hustle

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • The Farewell

  • Kitbull

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Christmas Bells Are Ringing

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Demonic

  • Venom

    ★½

  • Peppermint

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Purl

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Alex Strangelove

  • God's Not Dead: A Light in Darkness

    ½

  • The Director and the Jedi

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Switched for Christmas

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★