chandler has logged 115 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lightningface

Lightningface

2016
×
Edit this entry  
31
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Venom

Venom

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
31
Peppermint

Peppermint

2018
×
Edit this entry  
30
Walt: The Man Behind the Myth

Walt: The Man Behind the Myth

2001
×
Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
It's Christmas, Carol!

It's Christmas, Carol!

2012
×
Edit this entry  
28
Switched for Christmas

Switched for Christmas

2017
×
Edit this entry  
27
Christmas Bells Are Ringing

Christmas Bells Are Ringing

2018
×
Edit this entry  
18
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Day & Night

Day & Night

2010
×
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Class Divided

A Class Divided

1985
×
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pumzi

Pumzi

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Ghost Shark

Ghost Shark

2013
×
½
Edit this entry  
17
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
16
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read prior review Edit this entry  
04
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry