Sort by

chanelliefting has logged 59 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
After

After

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legion

Legion

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Equals

Equals

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fences

Fences

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Choice

The Choice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry