RSS feed for ChanishaJ

ChanishaJ has logged 33 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sholay

Sholay

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry