• Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Ferny & Luca

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★★½

  • Worlds

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Endorphin Port

    ★★★★

  • The Hoff Twins

  • Why Did We Like Elfen Lied?

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Happiest Season

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Still Processing

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • In Sudden Darkness

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • The Killing of Mark Duggan

    ★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

    ★★★★

  • s01e03

  • Some Kind of Connection

  • I've Been Afraid

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★

  • Days

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Kajillionaire

  • Dick Johnson Is Dead

  • Time

    ★★★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • 6 Underground

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Musical Utena ~ Blooming Rose of Deepest Black

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Sirens

  • Mister America

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out