heather has logged 338 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Joy Ride

Joy Ride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cop

Cop

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pizza

Pizza

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nayakan

Nayakan

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Epic That Never Was

The Epic That Never Was

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Victory

Final Victory

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Tomie: Forbidden Fruit

Tomie: Forbidden Fruit

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Loft

Loft

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lolita Vibrator Torture

Lolita Vibrator Torture

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Disco Dancer

Disco Dancer

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
Read the review Edit this entry  
26
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ferny & Luca

Ferny & Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
31

31

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Water Power

Water Power

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bones

Bones

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry