heather has logged 41 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cipher

Cipher

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Visual Mafia

Visual Mafia

1995
×
Edit this entry  
29
Eugenie

Eugenie

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What Happens Before War?

What Happens Before War?

2016
×
Edit this entry  
24
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Oh Dear

Oh Dear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
2Nite Show Starring Johnny Carson

2Nite Show Starring Johnny Carson

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fingered

Fingered

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Crime of Monsieur Lange

The Crime of Monsieur Lange

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Still Processing

Still Processing

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Killed Me First

You Killed Me First

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Submit to Me

Submit to Me

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Hero Never Dies

A Hero Never Dies

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
DAICON IV Opening Animation

DAICON IV Opening Animation

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wicked City

The Wicked City

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donovan's Reef

Donovan's Reef

1963
×
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
VAGINA & VIRGIN

VAGINA & VIRGIN

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
removed

removed

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The River

The River

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry