Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Incantation

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★

  • Witness for the Prosecution

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★½

  • Rear Window

    ★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★