Sort by

katy has logged 282 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
Read the review Edit this entry  
18
Hercules

Hercules

1997
×
Edit this entry  
09
Side by Side

Side by Side

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
05
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
Edit this entry  
02
Godzilla

Godzilla

1954
×
Read the review Edit this entry  
30
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
Edit this entry  
28
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
Read the review Edit this entry  
13
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
Read the review Edit this entry  
06
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
Edit this entry  
06
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
Read the review Edit this entry  
06
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
Read the review Edit this entry  
03
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
Read the review Edit this entry  
22
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
Edit this entry  
19
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bambi

Bambi

1942
×
Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
Read the review Edit this entry  
02
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Edit this entry  
30
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★½
Edit this entry