Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Desires

Desires

1977
×
Edit this entry  
27
Frances

Frances

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Voice Male

Voice Male

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Brainstorm

Brainstorm

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Angel 2

Black Angel 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Witches Mountain

The Witches Mountain

1973
×
★★½
Edit this entry  
28
Lost in America

Lost in America

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
TiMER

TiMER

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

1978
×
★★
Edit this entry  
18
Sexual Meditation: Open Field

Sexual Meditation: Open Field

1973
×
★½
Edit this entry  
14
I Wish to Speak

I Wish to Speak

1976
×
★★
Edit this entry  
13
Stalker Guilt Syndrome

Stalker Guilt Syndrome

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Acid

Acid

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Pattern for Survival

Pattern for Survival

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Big Dig

The Big Dig

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Up there in the mountains

Up there in the mountains

1946
×
★★★★
Edit this entry  
18
Color Adjustment

Color Adjustment

1992
×
★★
Edit this entry  
14
Twin Falls Idaho

Twin Falls Idaho

1999
×
★½
Edit this entry  
08
It Takes Two

It Takes Two

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sackville Street, Dublin

Sackville Street, Dublin

1897
×
★★★
Edit this entry  
28
To Encourage the Others

To Encourage the Others

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Operation Thunderbolt

Operation Thunderbolt

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bukowski: Born Into This

Bukowski: Born Into This

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
The Judy Spots

The Judy Spots

1995
×
★½
Edit this entry  
14
Faceless

Faceless

1987
×
Edit this entry  
13
Burning Mountains That Spew Flame

Burning Mountains That Spew Flame

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Sinister Monk

The Sinister Monk

1965
×
★★
Edit this entry  
05
Judge and Jury

Judge and Jury

1997
×
Edit this entry  
04
The Lieutenant Wore Skirts

The Lieutenant Wore Skirts

1956
×
★★
Edit this entry  
02
Photo Op

Photo Op

1992
×
★½
Edit this entry  
31
Nitrato

Nitrato

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Allegory

Allegory

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Reward

The Reward

2013
×
Edit this entry  
24
Anonimatografo

Anonimatografo

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
The Persians

The Persians

1975
×
★★
Edit this entry  
21
Body Temperature

Body Temperature

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★½
Edit this entry  
10
The Adopted

The Adopted

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Our Gang Follies of 1938

Our Gang Follies of 1938

1937
×
½
Edit this entry  
29
A Santa Donzela

A Santa Donzela

1978
×
★★★
Edit this entry  
25
Millhouse

Millhouse

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Girl's Apartment

Girl's Apartment

1963
×
★★½
Edit this entry  
20
Papa's Boy

Papa's Boy

1927
×
★★★
Edit this entry  
17
Dr. Goldfoot and the Girl Bombs

Dr. Goldfoot and the Girl Bombs

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hana

Hana

2006
×
Edit this entry  
06
The Richest Girl in the World

The Richest Girl in the World

1934
×
★★★½
Edit this entry  
01
Out Bound

Out Bound

1924
×
★★½
Edit this entry  
31
Ginza Cosmetics

Ginza Cosmetics

1951
×
★★★
Edit this entry