RSS feed for Tom

Tom has logged 112 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
20
Dirty God

Dirty God

2019
×
Edit this entry  
14
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Edit this entry  
14
The Keeper

The Keeper

2018
×
Edit this entry  
08
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
06
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
Edit this entry  
01
Abominable

Abominable

2019
×
Edit this entry  
22
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Edit this entry  
08
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
02
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
Edit this entry  
25
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Flood

The Flood

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Where the Trail Ends

Where the Trail Ends

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Monkey Kingdom

Monkey Kingdom

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Win It All

Win It All

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Penguins

Penguins

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Rosie

Rosie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Ibiza: The Silent Movie

Ibiza: The Silent Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Edge

The Edge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
1/1

1/1

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Cloverfield Files

The Cloverfield Files

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Edit this entry