• Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • The Shrink Next Door

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Cosmic Dawn

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Attica

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Queenpins

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★★