dia 🏹 has logged 21 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry