Sort by

Carlo 🌸 has logged 12 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old Boys

Old Boys

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry