Charles has logged 53 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La luna

La luna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tapped Out

Tapped Out

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Flipperboobootosis

Flipperboobootosis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepwalkin'

Sleepwalkin'

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bone Bandit

Bone Bandit

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gasp!

Gasp!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Little Whirlwind

The Little Whirlwind

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ye Olden Days

Ye Olden Days

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Band Concert

The Band Concert

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hawaiian Holiday

Hawaiian Holiday

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grand Canyonscope

Grand Canyonscope

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mater Private Eye

Mater Private Eye

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
'O Sole Minnie

'O Sole Minnie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dog Show

Dog Show

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghoul Friend

Ghoul Friend

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Ear Day

Bad Ear Day

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Panda-monium

Panda-monium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Go

Tokyo Go

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Potatoland

Potatoland

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stayin' Cool

Stayin' Cool

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yodelberg

Yodelberg

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mater the Greater

Mater the Greater

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Babes in the Woods

Babes in the Woods

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
New York Weenie

New York Weenie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beach Picnic

Beach Picnic

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Float

Float

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Service

No Service

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Croissant de Triomphe

Croissant de Triomphe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Air Mater

Air Mater

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster Truck Mater

Monster Truck Mater

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heavy Metal Mater

Heavy Metal Mater

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cars Toons: Hiccups

Cars Toons: Hiccups

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry