• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Loki

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Rhubarb

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Monos

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Beautiful Boy

  • Free Solo

    ★★★★

  • First Man

  • Possum

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Wormwood

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★