charlessipple has logged 15 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry