• Squid Game

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Alex Strangelove

  • Love, Simon

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • It

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • The Grand Budapest Hotel

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Tangled

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • The Princess and the Frog

  • Dorian Gray

    ★★★½

  • Up

  • Welcome

    ★★★

  • The Visit

    ★½

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★★

  • Mamma Mia!

  • WALL·E

  • The Devil Wears Prada

  • Little Miss Sunshine

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

  • (T)Raumschiff Surprise - Periode 1

  • Shrek 2

  • Mean Girls

  • Thirteen

    ★★

  • Blue

  • Scooby-Doo

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★

  • The Parent Trap

  • The Truman Show

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Matilda

  • Neon Genesis Evangelion

    ★★★★★

  • Empire Records

    ★★½

  • Clueless

    ★★★★★

  • Forrest Gump

  • The Addams Family

  • Edward Scissorhands

  • Back to the Future Part II

    ★★★★½

  • Heathers

    ★★★★

  • Rain Man

  • Maurice

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Breakfast Club

  • Ghostbusters

  • Return of the Jedi

    ★★★★★

  • The Fox and the Hound

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Life of Brian

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Monty Python and the Holy Grail

  • Performance

    ★★½

  • How to Steal a Million

  • Mary Poppins