RSS feed for chr
  • Master and Commander: The Far Side of the World

    Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

    sails, check. ropes, check. float, check. yup its boat time

  • Rogue Trader

    Rogue Trader

    ★★

    huh ive watched too many films today ps i think i found this one funnier than i should have

  • The Illusionist

    The Illusionist

    ★★★½

    this man be illusioning the heck outta me

  • Ghost

    Ghost

    ★★★★½

    i dont have a joke but i really like this movie

  • I, Robot

    I, Robot

    ★½

    robot man

  • American Psycho

    American Psycho

    ★★★★★

    i lov this film ailso i goota go retorn sum tapes

  • Mona Lisa

    Mona Lisa

    ★★★½

    What the bleedin’ ‘ell did you just chat about us, you little tart? I’ll have you bang to rights mate, I’ve got an NVQ in Bricklaying, and I’ve been involved in numerous secret raids on West Ham fans, and I have over 300 convictions for football violence. I am well handy on the cobbles and I’m the top lad in our end. You are nowt to me but just another mug. I will spark you clean out sharpish sunshine, know…

  • Wild at Heart

    Wild at Heart

    ★★★

    lol nicky cage

  • Crazy, Stupid, Love.

    Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

    ermm did i just enjoy a rom com??

  • Piper

    Piper

    ★★★★★

    animations got no right lookin this good

  • La Luna

    La Luna

    ★★★★

    sky moon man

  • Bao

    Bao

    ★★★

    little bao boy whatcha gonna do