Sort by

charlienicholas has logged 11 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

1966
×
Edit this entry  
09
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Vera

Little Vera

1988
×
★★
Edit this entry  
03
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry