Sort by
  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Rich in Love

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ★★

  • Breakthrough

  • The Silence

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½