Charlie has logged 13 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Animals

Animals

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry