charlotte666 has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
01
The Queen

The Queen

1968
×
Edit this entry