• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The King of Staten Island

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Christmas at the Plaza

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • A Heist with Markiplier

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • American Son

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½