• Nope

    ★★★

  • Bullet Train

  • Where the Crawdads Sing

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Morbius

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Shepherd

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Survivor

  • Benediction

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Encounter

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Wet Sand

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Nitram

    ★★★★½

  • Memoria

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★★½