Sort by
  • Priscilla

    ★★★★★

  • River Wild

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • A Good Person

    ★★★

  • You'll Be Happier

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • The Starling Girl

    ★★★★★

  • Run Rabbit Run

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★★½

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Significant Other

    ★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • The Drop

    ★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Enys Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • To Leslie

    ★★★½

  • The Pez Outlaw

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • Stranger at the Gate

    ★★★½

  • Haulout

    ★★★★

  • Memoir of a Veering Storm

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Moonfall

    ½

  • Sharp Stick

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • All That Breathes

    ★★★★½

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½