charlottes has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hellgate

Hellgate

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry