Sort by

celeste has logged 32 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Jack & Diane

Jack & Diane

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
Edit this entry  
11
Purl

Purl

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Flower

Flower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
Read the review Edit this entry  
29
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry