Sort by
  • Armageddon Time

    ½

  • Old

    ★★★½

  • Joji

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

  • Master

  • Ludo

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Bulbbul

  • Gulabo Sitabo

  • Gypsy

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

  • Trance

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★

  • Voices in the Wind

  • Prathi Poovankozhi

    ★★½

  • Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

    ★★★½

  • Kadakh

    ★★★½

  • Chasing Dream

  • Doctor Sleep

  • Bigil

  • Vikruthi

    ★★★

  • Asuran

    ★★★½

  • On-Gaku: Our Sound

  • Moothon

  • Magamuni

  • Chhichhore

  • Kalki

    ★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Virus

  • Parasite

  • Petta

  • Maari 2

  • The Mule

    ★★★½

  • 2.0

  • Badhaai Ho

  • Vada Chennai

  • Andhadhun

  • Sui Dhaaga - Made in India

  • Pataakha

  • Pariyerum Perumal

    ★★★★½

  • Chekka Chivantha Vaanam

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★½

  • C/o Kancharapalem

  • Baarish Aur Chowmein

  • Stree

  • Lakshmi

  • Mulk

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

  • Soorma

  • Tamizh Padam 2

  • Cute Devil

  • Kaala

  • Been Busy

  • Bhavesh Joshi Superhero

  • Manto

  • Ash Is Purest White

  • Mahanati

  • Ee.Ma.Yau.

  • October

  • Pari

  • Transit

  • Naachiyaar

  • Hey Jude

  • Eeda

  • Wormwood

  • Phantom Thread

  • To Let

    ★★★½

  • Mixed Doubles