Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bound

Bound

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Edit this entry  
01
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deep End

Deep End

1970
×
★★★
Edit this entry  
04
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Departures

Departures

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★½
Edit this entry  
15
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
14
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★½
Edit this entry  
20
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
Edit this entry  
13
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Edit this entry