RSS feed for Chase

Chase has watched 43 crime films.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Bright

    ★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Wind River

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • Free Fire

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Secret in Their Eyes

    ★★

  • A Bigger Splash

    ★★★

  • Black Mass

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Dope

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Ain't Them Bodies Saints

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★