RSS feed for Chase

Chase has watched 62 science fiction films.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Glass

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Colossal

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • Her

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★½

  • Looper

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • Melancholia

    ★★★½