RSS feed for Chase
  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Wife

    ★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lean on Pete

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Girls Trip

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonderstruck

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • The Lovers

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Patti Cake$

    ★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Mudbound

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Fences

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Miss Sloane

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Denial

    ★★