Sort by

Chase has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fletch

Fletch

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrongfully Accused

Wrongfully Accused

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry