• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★