Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Been So Long

Been So Long

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Southern Comfort

Southern Comfort

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★½
Edit this entry  
09
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ladder 49

Ladder 49

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry