RSS feed for Chase
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Price of Gold

The Price of Gold

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
Edit this entry  
17
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
13
Of Miracles and Men

Of Miracles and Men

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Final Fantasy VII: Last Order

Final Fantasy VII: Last Order

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
Read the review Edit this entry  
24
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Edit this entry