• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½