Sam has logged 13 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
David Bowie: The Last Five Years

David Bowie: The Last Five Years

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry