Sort by

Chase has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★
Edit this entry  
21
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Edit this entry  
02
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Planet of the Humans

Planet of the Humans

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wave

The Wave

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Brian's Song

Brian's Song

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python's The Meaning of Life

Monty Python's The Meaning of Life

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry