• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • A Secret Love

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Divaldo: O Mensageiro da Paz

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

    ★★★

  • Turma da Mônica: Lições

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Kardec

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • I Hate Kids

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Minha Vida em Marte

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½