nicole has logged 48 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Late Shift

Late Shift

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Edit this entry  
12
The Back-Up Plan

The Back-Up Plan

2010
×
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Dream House

Dream House

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry