Sort by

Travis has logged 376 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Valley: The Revenge of Bloody Bill

Death Valley: The Revenge of Bloody Bill

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jedi Junkies

Jedi Junkies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Alien Within

The Alien Within

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Half-Caste

Half-Caste

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Endangered Species

Endangered Species

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Water

Red Water

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Altered Species

Altered Species

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Better Life

A Better Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Forest

Black Forest

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saint

Saint

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Demon Within

The Demon Within

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Town

Dark Town

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Vampires: Out For Blood

Vampires: Out For Blood

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vampire Bats

Vampire Bats

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sasquatch

Sasquatch

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom

Phantom

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Haunting of Hell House

The Haunting of Hell House

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry